Yangın Kapıları

Yangın Kapıları

Yangın Kapıları

Olası yangın durumlarında, olay yerinin acil tahliye edilmesine imkan sağlayan yangın kapılarımız, özellikle kalabalık kitlelerin yaşadığı alanlarda ve insan hareketliliğinin yoğun olduğu mekanlarda büyük önem arz etmektedirler. Yasalarımız ile de desteklenen ve belirli sayıdaki insanların ikamet ettiği ve geçişlerinin yaşandığı yerlerde yapılması kanunlarla mecbur kılınan yangın merdivenleri ve yangın kapıları, üzerine yüklenen misyonları tam anlamı ile yerine getirebilecek niteliklerde olmalıdır. Gerekli olan bütün donanım ve aksesuarlara sahip olması gereken yangın kapıları ve sistemleri, doğru ellere teslim edilerek, insan hayatları riske atılmamalıdır.

Daha çok; okul, hastane, alışveriş merkezleri ve sineme gibi insanların kalabalık kitleler halinde bulunduğu yerlerde gerekli olan ve kolay tahliye etmeye yaradığı kadar, yangın anında dumanın ve ısının geçişini geciktirerek yaşam alanları oluşturma etkisine de sahip olan yangın kapılarımız, metal, sac yada alüminyum maddelerinden üretilerek, gerekli tertibatlar ile donatılmışlardır. Dışarıdan kilitli olduğu halde içeriden kolaylıkla açılabilecek özelliklere sahip panik kolu sayesinde zaman kazandıracak olan acil çıkış kapıları, düzgün çalışmalı ve kolay açılabilir özelliklere sahip olmalıdır. Tek kanatlı, çift kanatlı ve camlı olmak üzere üç çeşitte üretilen sistemlerin, dayanıklı metallerden yapılması, çok kişinin hayatını kurtarmaya katkı sağlayacaktır.

Fonksiyonel olduğu kadar dekoratif tasarımlara da sahip olan kapılarımız, şık tasarlanmış mekanların ve görselliğin ön planda tutulduğu estetik kaygı güdülen alanların konseptine ve renklerine uygun olarak imal edilme seçeneklerine de sahiptir. Cam bölmeli ve ahşap görünümlü yangın kapıları böyle alanlar için en ideal kapılarımızdır. Gerekli olan bütün donanım ve aksesuarlara sahip olması gereken yangın kapıları ve sistemleri, doğru ellere teslim edilerek, insan hayatları riske atılmamalıdır.

Teknik Özellikler

90 dakika yüksek ısıya dayanıklıdır.
Dışarıdan kapalı olsa bile içeriden kapıyı açan panik kolu bulunmaktadır
75 C üzerindeki sıcaklıklarda genleşerek dumanı asla sızdırmayan özel conta bulunmaktadır.
Ateşe dayanıklı cam takılabilme özelliği vardır.
Sağ veya sol açılabilir.
Menteşeler ayarlanabilir.
İsteğe göre alt kasa parça sistemi
Ankraj için ilave parça

 

Çilingiroğlu yangın kapıları çeşitleri

Çift kanatlı yangın kapıları
Tek kanatlı
Camlı

Çilingiroğlu yangın kapıları kullanım alanları

Okullar
Hastaneler
Fabrikalar
Alışveriş Merkezleri
Tiyatrolar
Sinemalar
Apartmanlar