Otomatik Hastane Kapıları

Otomatik Hastane Kapıları

Otomatik Hastane Kapıları

Otomatik Hastane Kapıları

Sızdırmazlık ihtiyacı olan ameliyathane ve labaratuvar gibi spesifik uygulama alanları olan otomatik hastane kapıları (hermetik), duvar ve zemin üzerine tam temasla kapanır ve hava sızdırmazlık ihtiyacını karşılar.

Çilingiroğlu otomatik hastane kapıları, başta hava sızdırmazlık (hermetiklik) özelliğine ihtiyaç duyulan ameliyathane ve laboratuvar odalarında olmak üzere hava ve ses yalıtımına ihtiyaç olan her ortamda güvenle kullanılabilir nitelikte bir sistemdir. Hermetik kapı mekanizması ve kanat tasarımı tam steril ortamlarda olması gerektiği gibi toz tutmayan pürüzsüz yüzeyler ile şekillendirilmiş son derece ergonomik bir yapı içerisindedir.

Otomatik hastane (Hermetik) kapıları  aynı zamanda havanın içeri girip çıkmasını da engelleyen kapılardır. Kullanıldığı yerler de havasız kalması, yüksek derecede yalıtım sağlanması gereken özel yerlerdir. Anti-bakteriyel yüzey kaplaması ve pres kapanma ile maksimum sızdırmazlık sağlar.

Hastaneler, oldukça dikkat edilmesi gereken ortamlar olduğu için birçok kapıda otomatik hastane kapılarına (hermetik) ihtiyac doğar. Özellikle ameliyathane gibi yerlerde mikropların ve havanın içeriye girmemesi gerektiği ve hastaya zarar vermemesi için otomatik hastane kapıları (hermetik) tercih edilir. Laboratuvar gibi ortamlarda da, kullanılan malzemelerin gayet titiz olması gerekir. Bazı malzemelerin içine toz zerreleri girdiği zaman sonuçları etkileyeceği için hermetik kapılar bu tür ortamlarda tercih edilmektedir.

Kayıt yapan stüdyolarda sesin daha net gelmesi ve havanın sesi değiştirmemesi için kayıt odalarında da hermetik kapılar kullanılmaktadır.

Otomatik hastane (Hermetik) kapıları hijyenin sağlanması için sensörler yardımıyla açılır. Bu sensörlar sayesinde kapılar el teması olmadan açılabilir.

Ayrıca isteğe bağlı olarak ayak ya da dirsek sensörüyle de hermetik kapıların çalışması sağlanabilmektedir. Bu sensörleri el teması olmadan ayakla ya da dirsekle açabilirsiniz. Ameliyathaneler bu tip sensörleri tercih eden yerlerdendir.

Otomatik Hastane Kapıları Teknik Özellikleri:

       1. Otomatik Hastane Kapıları maksimum sızdırmazlık, minimum ses sağlar
       2. Herhangi bir vücut veya organ temas etmeden açabilme özelliği
       3. 5 cm’den uzak mesafeden görmeme özelliği
       4. Antibaktariyel gövde olma özelliği
       5. Gözetleme bant özelliği

Otomatik Hastane Kapıları Dış Yüzey:

Tüm ral renkleri.
Tüm eloksal renkleri.
Alüminyum bronz, paslanmaz çelik görünümlü ekosal renkler
Farklı opsiyonel kol seçenekleri