Bariyer Sistemleri

Bariyer sistemleri

Bariyer sistemleri

Bariyer sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri, işletmenizin ve otopark alanınızın araç giriş ve çıkışını kontrol altına alabilmek amacıyla üretilmektedir. Günümüzde hemen hemen her otoparkta bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Güvenliğin yanı sıra araçların geçiş kontrolünü de sağlayan bariyer sistemlerinin, elektrostatik boyalı ya da paslanmaz çelik gövdeden oluşmaları ile iç ve dış tüm ortamlarda güvenle tercih edilmektedir. Toplu alanlarda özellikle de çevre düzenleme alanlarında geniş girişlerin sağlanması ve araç kontrollerinin yapılması için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bariyer sistemleri kullanım alanları olarak otoparklarda, okullarda, toplu konut alanlarında, müstakil projelerde ve park bahçe gibi mekânlar gösterilebilir. Gelişmiş kontrol elektroniği sayesinde uzaktan kumanda, buton kontrolü, kart okuyucu elektronikleri ve her türlü geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir. Güvenliğin her şeyden önemli olduğu bilinciyle emniyet fotoseli ve manyetik loop dedektörü bağlantısı mümkün olmaktadır. Araç geçtikten sonra bariyer, otomatik kapanma sistemi ile zaman ayarlı olarak kapatılabilmektedir. Ayrıca elektrik kesintilerinde otomatik bariyer kolunun manuel kullanımı mekanik olarak mümkündür.

Bariyer Sistemleri Teknik Özellikleri

  • Bariyer kolu 80 x 50 mm. ölçülerinde elips şekline alüminyum malzemeden (siyah renkte) olup üzerinde sarı reflektörlü bantlar bulunmaktadır. EURO DC için; motor kapasitesi 140 W, akım 2 Amper, açma süresi 5 sn. değerindedir.
  • İstenir ise motora akü bağlanarak elektrik kesilmelerinde de ortalama 250 – 300 defa açılıp kapanabilmesi sağlanabilir.
  • Bariyer kolu kapanırken bir engelle karşılaşıp 3 – 4 kg’lik yük algıladığında otomatik olarak geri açmaktadır.
  • Elektrik kesilmelerinde sistem manuele alınabilmektedir.
  • Kontrol ünitesi otomatik kapanma, açık kalma süresi ayarı gibi otomasyon opsiyonlarına haizdir.
  • Mekanizma, her noktada kilitleme özelliğine sahiptir.
  • Fotosel sistemi sayesinde, bariyerin altına bi cisim girdiğinde bariyer kapanmayıp otomatik olarak geri açılmakta ve cisim aradan çıkmadan kapanmamaktadır.
  • Bariyer kolu her türlü hava şartlarında görüş kolaylığı sağlayan reflektif malzemeli ve ışıklı kol şeritlidir.
ModelÇİLİNGİROĞLU EURO DC1 adet
MekanizmaEURO 4 DC1 adet
KolMax 4500 mm1 adet
Çalışma SistemiButon kontrolü1 takım
EmniyetFotoelektrik emniyet sensörü1 adet